sobota, 22 grudnia 2012

18.kolejka 2012/2013 cz.6

Swansea - Man United typ : 1 dnb @ 4.33  3/10  888Sport

Nie wydaje mi sie, zeby United bylo w tak rewelacyjnej formie a Labedzie w tak slabej zeby wycenian United po takim kursie. Spodziewalem sie czego w okolicach 1.85 na Diably a mamy znacznie nizej dlatego robi sie spore value na gospodarze.

Nie sugerowalbym sie ostatnia porazka 3-4 Swansea na wlasnym obiekcie przeciwko Kanarkom - juz przed meczem kurs byl podejrzany a na dodatek obie ekipy lacza pewne interesy i polityka. Mecz wygladal strasznie podejrzanie a wynik 0-3 do przerwy mowi sam przez siebie - za duza dysproporcja w wyniku w porownaniu do umiejetnosci obu ekip ktore sa bardzo zblizone. Porazka na WHL przyszla dosyc pozno gdyz do 75min Labedzie dzielnie sie bronily ale bramka Verthogena dala Kogutom cenne 3 punkty.

O United mozna pisac sporo ale glowna sila tego zespolu to duet RvP-Rooney. Slabszy wystep ktoregos z nich zawsze powoduje klopoty w ekipie Fergusona. Mowi sie, ze Vidic ma spore szanse wyjsc w podstawowym skladzie - wg mnie to tylko na plus dla Labedzi i na minus dla Diablow. Serb po pierwsze najlepsze lata gry ma ewidentnie za soba a po drugie wraca z dlugiej przerwy i szczerze watpie zeby "ot tak" wskoczyl na wysokie obroty. Michu ktory jest w niezlym gazie powinien ustawiac sie blizej Nemanji i wykorzystac jego brak ogrania w ostatnim czasie.

Druzyna Fergusona jak narazie moze mowic o szczesciu i braku zadyszki - pojedyncze wpadki z Norwich czy Spurs nie zaklocaja ich gry i marszu od zwyciestwa do zwyciestwa. Ale taki stan rzeczy nie bedzie trwal do konca sezonu i przyjdzie moment, ze Diably sie zatna na kilka spotkan, to tylko kwestia czasu. Ostatnie wyniki bardzo dobre i 5 zwyciestw ale oprocz Citizens i wygranej 3-2 na Etihad w pozostalych meczach United gralo przeciwko QPR, WHU, Reading czy Sunderland - 2 beniaminki i 2 ekipy definitywnie walczace o utrzymanie do samego konca. Tym razem naprzeciw stana Labedzie ktore sa zdecydowanie wyzej w hierarchi niz wymienieni poprzednicy.